на закупівлю безпілотників
Кабінет Міністрів Виділив 5 Мільярдів Гривень На Закупівлю Безпілотників Для Зсу Рубрика
Відтепер будь-який постачальник цих моделей зможе подати заявку на участь у тендерах у рамках урядового проєкту із закупівлі безпілотників «Армія дронів». Як нововведення змінює правила гри, читайте в матеріалі Forbes Ukraine. Зауважується, що очікувана вартість розрахована шляхом виведення середньої ціни на основі отриманих комерційних пропозицій. Раніше Кабінет міністрів ухвалив рішення про виділення додаткових 5 мільярдів гривень на закупівлю дронів для Збройних сил України. У 2023 році про дрони почали говорити значно більше, ніж у перший рік повномасштабного вторгнення.
Нагадаємо, у лютому в Україні анонсували запуск масового виробництва баражуючих боєприпасів по типу російських «Ланцетів». Оборонно-промисловому комплексу України знадобилося пів року, щоб розвинути ринок у цьому напрямку. Варто зазначити, що до списку безпілотників можуть входити не тільки літальні апарати, а й наземні системи. За словами очільника уряду, 50% від усіх коштів на закупівлю озброєння планується витрачати саме в Україні. Як зауважив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков, у сучасній війні дрони – невід’ємна складова. Міністр економіки України Юлія Свириденко зазначила, що на сьогодні вже укладено угод з виробниками БПЛА на суму близько 30 млрд гривень, в процесі перебуває підготовка контрактів на суму 14 млрд гривень.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Як зауважив у дописі очільник Уряду, “продовжуємо підтримувати українську армію в боротьбі з російським агресором”. До списку придбання входять безпілотні комплекси радіоелектронної боротьби, які мають «придушувати» російські сигнали. Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube. Після обговорення за проект проголосували fiveseventy https://poltava.to/news/67081/, утрималися 2, проти не проголосував жоден депутат. Економічний комітет Сейму, трохи скоригувавши проект, схвалив його консенсусом.
Це пришвидшить логістику, посилить безпекову складову та забезпечить трансферт технологій. Після відвідин одного з підприємств оборонно-промислового комплексу в березні Зеленський заявив, що Україна щодня посилює свою “далекобійну силу”. Він не навів подробиць, оскільки «офіційно про таке не говоримо».
Раніше віцепремʼєр Михайло Федоров заявляв, що у 2024-му Україна зможе виготовити 1 млн дронів або навіть більше. Коментуючи заяву президента, який оголосив план на виробництво Україною 1 млн дронів для ЗСУ, Федоров зазначив, що ця цифра є «достатньо реалістичною». У 2023-му держконтракти отримали 58 українських виробників дронів. Загалом на ринку працює понад 200 українських компаній, які займаються БПЛА або сервісами та продуктами у сфері дронів.